HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Městečko - Poprvé v křesle starosty (free hra)

Městečko - Poprvé v křesle starostyMěstečko - Poprvé v křesle starostyMěstečko - Poprvé v křesle starostyMěstečko - Poprvé v křesle starosty

„Ahoj...Můj kámoš tvoří hry v programu Game maker..Teď vytvořil takovou jednu budovatelskou strategii...ale neche vám ji poslat že je to vlastně jeho první velká hra...a není úplně propracovaná...No a tak vám ji posílám já jako jeho nejlepší přítel...Joshua...a jeho stránky jsou gmaker6.site.cz....A ta hra se jmenuje Městečko-Poprvé v křesle starosty“. Nepodléhejte omylu, to není moje konstatování, ale obsah e-mailové zprávy, kterou obdržela naše redakce Herního Světa. Protože je o nás velice dobře známo, že fandíme českým autorům freeware a to i těm začínajícím, rádi kamarádovi autora vyhovujeme a hru vám předkládáme k zahrání.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 2184 KB

Výrobce: Sunkas Games-Lukáš Perný  Web

Zobrazení celkem: 2780

Zobrazení tento měsíc: 2406

Hodnocení oblíbenosti (609x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Strategie jsou typem freeware, který má zcela určitě veliký okruh svých příznivců, ne-li dokonce nadšených obdivovatelů. Českých autorů freeware není zase tolik, abych tuto hru přehlédla a nenabídla ji vám k zahrání, zvláště pak když na její umístění nás upozorní sami autoři, či dokonce autorův kamarád s žádostí o umístění na stránky Herní Svět. Samozřejmě, že nelze odmítnou, navíc se domnívám, že hru nezveřejnit by byla vskutku škoda, neboť se rozhodně jedná o prvotinu začínajícího autora a to docela vydařenou, ale především zajímavou, i když abych pravdu řekla, několik zahraničních i českých freeware her na tento námět jsem již hrála, ať už více či méně vydařených. No nebudu vás ovlivňovat, pusťte se do hry a můžete si svůj úsudek udělat sami.

Městečko je budovatelská strategie, ve které máte za úkol vystavět malé, ale prosperující a samostatné město, což jak poznáte záhy, není tak zcela jednoduché. Hospodaříte s penězi, kterých ovšem máte zcela omezené množství a pracovat a budovat musíte s rozmyslem, neboť se staráte také a ne v poslední řadě o svoji vlastní popularitu, což neznamená nic jiného, než získat si přízeň co největšího počtu místních obyvatelů, jinak skončíte jako ti přísloveční „hubkaři“. Stavíte různé druhy budov, od rodinného domku, bytových domů, tenisových kurtů, hokejových a fotbalových stadionů, požární zbrojnice, fotbalové hřiště, policii až po hospodu a školu, přičemž některé stavby vám přitahují nové obyvatelstvo, jiné zase zvyšují vaší popularitu.

Je tedy nutné volit s přihlédnutím k vaším finančním možnostem mezi nárůstem obyvatel a vaší popularitou, neboť obojí je nutné držet na potřebné úrovni, také plnit úkoly zadávané vám v průběhu hry, jinak se starostováním skončíte. Začínáte s jedním miliónem korun, navíc musíte splácet úvěr a samozřejmě , že i velice „mastné“ úroky. V podstatě tedy není tato hra Městečko námětově žádnou novinkou, podobné hry jsme vám nabídli k zahrání již čtyři a poměrně hodně čtenářů si je stáhlo. Čím se však tato hra liší od mnou zmíněných je skutečnost, že je velice dobře hratelná a není u ní ani nadsazena neúměrně obtížnost, jak tomu u některých strategií bývá nedobrým zvykem a téměř i pravidlem.

Zakončím tuto malou recenzi trošku neobvykle a to citátem samotného autora. Tak tedy: „Hodně jsem přemýšlel, o čem by měla tato hra být, nakonec jsem se rozhodl.Velká konkurence podobných her(Starosta 1-2, Buduj vlast, City, Town Tyccon) mně dává pocit, že ta má hra musí být lepší. Ale k věci. Budete zase jakoby starosta. Novou věc, která ještě nebyla v těchto hrách udělána, chci udělat já. Tedy, po nějakém čase hraní se vám vylepší budovy, budou jinak vypadat, samozřejmě že ne ty, co už máte postaveny a zároveň vaše budovy budou podléhat zkáze….“

Tak copak vy na to, přátelé? Nemáte zájem a chuť se přesvědčit sami o tom, zda se autorovi jeho předsevzetí podařilo naplnit a vytvořit novou hru na staré, již hodně obnošené téma? Pokud tedy zájem máte, potom stahujte a hrajte, jen tak můžete sami zjistit, zda se jedná o zcela novou hru, nebo jestli jsou i hrací prvky jen obkoukanou napodobeninou. Já osobně bych vzhledem k tomu, že se jedná o autorovu prvotinu, mu doporučila, aby se pustil do naprosto nového a originálního námětu další hry a tak překvapil nejen mne, ale především celou hráčskou veřejnost. Domnívám se totiž po odehrání této jeho hry, že na to autor vskutku má.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)