HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Ponorka – havárie podmořského potrubí (free hra)

Ponorka – havárie podmořského potrubíPonorka – havárie podmořského potrubíPonorka – havárie podmořského potrubíPonorka – havárie podmořského potrubí

Nemohu si pomoci, ale nedá mi to jinak, než vám nabídnout další freeware z bohaté tvorby českého autora Ladislava Tomaštíka, píšícího pod pseudonymem Tatko. Dnes bude pro mne i pro vás, vážení a milí čtenáři o to významnější, že tento významný český autor freeware, důsledně pracující v programu DELPHI, se konečně rozhodl poodhalit své inkognito a ponechal nás všechny společně nahlédnout do jeho autorské kuchyně. Současně s touto jeho hrou vám totiž dnes nabízíme na našich stránkách i rozhovor s ním, jen vám musím říci, že i když je Tatko můj dobrý přítel a kamarád, doslova jsem z něj páčila rozhovor více než dva měsíce.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 4325 KB

Výrobce: Tatko  Web

Zobrazení celkem: 7463

Zobrazení tento měsíc: 6789

Hodnocení oblíbenosti (987x):

0%   25%   50%   75%   100%  
60%

Samotný příběh této skvělé hry, jak je tomu u tohoto autora zvykem, je sice poplatný známému výrobci likéru Becherovka, neboť hra byla zpracována do soutěže BecherGame 2003, v níž získala velice dobré umístění. Společnost Jan Becher je známá po celém světě, o její prvotřídní likér je zájem po celém světě, takže ho už výrobce nestačí distribuovat tradičními způsoby, tedy dopravními prostředky, neboť tato kapacita přepravy je už nedostatečná a nevyhovující. Bylo proto vybudováno speciální podmořské potrubí, uložené hluboko pod mořskou hladinou, ale co čert nechtěl, silná podmořská bouře toto potrubí poškodila a rozházelala široko daleko a tak tento drahocenný, oblíbený a tolik žádaný likér vytéká zbůhdarma do moře. Takže váš úkol je nad Slunce jasnější, jako dobře placený a odborně erudovaní opraváři specialisté a zároveň hloubkoví potápěči budete muset ve speciálně zkonstruované ponorce rozbité potrubí posbírat po mořském dně a znovu je smontovat dohromady.

Úkol to bude dozajista nelehký, ale máte veškeré předpoklady k tomu, abyste ho bezezbytku splnili, jedná se simulátor ponorky s nakládacím zařízením. Úkolem v této hře je sesbírat a pospojovat v omezeném čase rozházené potrubí, ubíhající čas se zobrazuje na čelním panelu. Ovládání samo o sobě není nejlehčí, ostatně kdo jste hráli Tatkovu freeware „Xaliens“ dobře víte, že není jeho zvykem ovládání jen tak jednoduše odfláknout. Jedná se přece o simulátor a ve skutečné ponorce byste měli také plné ruce práce. Takže směr plavby určujete všemi kurzorovými klávesami, informační mapu vyvoláte klávesou 3, informaci o poškození klávesou 2. Klávesou 3 pak zjistíte, kolik tolik potřebného kyslíku máte ještě v zásobních nádržích, klávesami F1 a F2 spouštíte, či vytahujete montážní hák.

Hloubku ponoru pak regulujete pomocí PageUp, nebo PageDown, stop hloubku potom klávesou End. Na startu jste někde pod hladinou a je třeba klesnout na dno moře, tedy použijte PgUP, či Pg Down, přitom není třeba se bát klesat až na doraz, hra je vytvořena úmyslně tak, aby se ponorka nerozbila o dno, ale pozor si dejte na skály po bocích. Samotné potrubí se pak hledá podle polohové mapy, která je ukrytá pod klávesou číslo 1. Potrubí zachytíte tak, že klesnete na maximální hloubku a natočíte se tak, abyste je měli podélně před sebou a před kabinu ponorky vám čněl pouze malý kousek potrubí. Poté spusťte zachycovací zařízení, které jakmile potrubí zachytí, automaticky je vytáhne nahoru. Zde je třeba najít utržený konec potrubí, odkud vytéká Becherovka a potrubí nasadit.

Potom klesněte co nejníže k roztrženému potrubí a co nejblíže k vytékajícímu likéru, spusťte zachycovací zařízení z uchyceným potrubím. Jestli se potrubí zaklesne, zařízení se odpojí a vyjede nahoru. Během těchto prací však musíte doplňovat i zásoby kyslíku, vystoupejte tedy s ponorkou až na hladinu a tak se začne kyslík automaticky doplňovat. Jen pozor na jednu závadu, jestliže máte už zachycené potrubí, na hladinu se nedostanete, takto zachycené potrubí již nelze odhodit a čeká vás bolestivé umírání, na jehož konci je neodvratná smrt.

Grafická úprava, jak je tomu u tohoto autora naprostou samozřejmostí, je vskutku dokonalá a díky skvěle navoleným zvukovým efektům si opravdu budete připadat jako ve skutečné ponorce pod mořskou hladinou. Čeho si však cením na této výborné, i když jak už jsem se zmínila výše, velice těžké a složitě ovládané hře, je originalita příběhu i námětu, ostatně Tatko nikdy nepatřil k těm autorům freeware, kteří rádi a s oblibou přebírají, či kopírují náměty jiných autorů.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)