HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Pálí Nám To - vydařený simulátor (free hra)

Pálí Nám To - vydařený simulátorPálí Nám To - vydařený simulátorPálí Nám To - vydařený simulátorPálí Nám To - vydařený simulátor

Televizní soutěže jsou věčnou a vděčnou inspirací pro autory freeware, tak jste už mohli shlédnout například známého Milionáře a mnoho dalších, některé povedenější, některé již méně. Dnešní simulátor známé televizní soutěže „Pálí vám to?“ se našim českým autorům patří bezesporu mezi ty prvně mnou jmenované, dokonce bych řekla, že k těm nejlepším a to jak vlastním provedením, tak i výběrem slov k hádání a v neposlední řadě pak skvělou grafikou a ozvučením. Dnes udělám výjimku a místo recenze budete mít k dispozici přímo autorský popis, či návod, jak úspěšně hrát a získat tak imaginární „majlont“.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Výrobce: Metlock  Web

Zobrazení celkem: 5293

Zobrazení tento měsíc: 4860

Hodnocení oblíbenosti (768x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Každé základní kolo trvá 4 (čtyři) minuty. Během této doby jsou jednotlivým soutěžícím postupně předkládána k uhodnutí slova s rostoucím počtem písmen. Počet písmen v hádaných slovech začíná na čtyřech a zvyšuje se až na deset. Slovo s určitým počtem písmen se hraje vždy dvakrát (tj. hádají se dvě slova se čtyřmi, pěti až deseti písmeny, takže každý soutěžící může dostat k uhodnutí maximálně 14 (čtrnáct) slov) . Každý soutěžící dostává vlastní sadu hádaných "herních slov". Na počátku hádání jsou všechna písmena hádaného slova zakryta. Soutěžící má k dispozici pouze nápovědu moderátora stručně definující hádané slovo. Soutěžící má možnost hádat slovo rovnou, nebo využít písemné nápovědy (odkrytí vždy jednoho písmene).

Pokud soutěžící uhodne hádané slovo bez použití písemné nápovědy (odkrytí písmene) , obdrží za každé písmeno ve slově částku ve výši 1.000,- Kč, tzn. , že na jeho herní účet bude připsána částka rovnající se násobku této částky a počtu písmen ve slově. Jestliže soutěžící neví, může si nechat napovědět odkrytím vždy jednoho písmene. Každé odkryté písmeno nápovědy snižuje celkové finanční ohodnocení slova o částku 1. 000,- Kč. Čtyřminutový časový limit běží od okamžiku, kdy se na obrazovce soutěžícího objeví první zakryté slovo. Když si soutěžící myslí, že zná správnou odpověď, zmáčkne tlačítko (klávesa ŠIPKA NAHORU) a čas se zastaví. Zmáčkne-li soutěžící tlačítko v okamžiku, kdy se již otáčí písmeno nápovědy, zastaví se čas teprve po odkrytí písmene a odečtení částky. Za správné slovo se považuje pouze slovo, které je skutečně ukryto v tajence, i když by soutěžící na nápovědu znal jiné slovo o stejném počtu písmen a se stejným významem.

Na odpověď má soutěžící 10 vteřin od zmáčknutí tlačítka. Pokud soutěžící neodpoví v časovém limitu, nebo odpoví nesprávně, odečte se mu z herního účtu částka rovnající se počtu dosud neodkrytých písmen ve slově. Je to částka, kterou by soutěžící získal, kdyby odpověděl správně. Herní účet soutěžícího nesmí být nižší než 0,- Kč. Čas se znovu rozbíhá při ohlášení dalšího hádaného slova. Základní kolo končí v okamžiku, kdy soutěžícímu vypršel limit, nebo jestliže vyčerpá celou sadu svých slov. Pak je na řadě další soutěžící a začíná další základní kolo. Poté, co základní kolo absolvuje i třetí soutěžící, počítač vybere soutěžícího s nejvyšší částkou na herním účtu a ten postupuje do finále. Když 2 (dva) nebo všichni 3 (tři) soutěžící mají na herním účtu stejnou částku, postupuje do finále soutěžící, který začínal. Na Finále má soutěžící pouze jednu minutu, aby uhodl slovo skládající se z deseti písmen, a opět má k dispozici pouze nápovědu moderátora stručně definující hádané slovo.

Pokud se soutěžícímu povede uhodnout slovo do 15 (patnácti) vteřin bez použití nápovědy, vyhrává dvojnásobek částky získané v základním kole. Pokud zná soutěžící řešení, tak jako v základním kole zmáčkne tlačítko. Na odpověď má 10 vteřin. V případě nesprávné či žádné odpovědi soutěžící přichází o výhru. Pokud soutěžící nebude během prvních 15 vteřin zakryté slovo hádat, každých dalších 5 vteřin se automaticky odkryje jedno náhodně vybrané písmeno hádaného slova a současně se odečítá vždy 10% z maximální možné výhry finále, tj. 10% z dvojnásobku částky vyhrané v základním kole. Soutěžící opět zmáčkne tlačítko (Klávesa ŠIPKA NAHORU), pokud si myslí, že zná řešení. Jakmile soutěžící zmáčkne tlačítko, má opět 5 vteřin na odpověď. V případě správné odpovědi vyhrává zbývající částku peněz, při špatné odpovědi přichází o vše.

Toto je jen část autorského popisu, mnohem více pak najdete v manuálu, kde je vše uvedeno ještě daleko podrobněji a do posledního puntíku. Takže připraveni? Tak můžete začít a to dokonce ve třech, samozřejmě, že postupně za sebou, jen si vepište svoje jména, či alias, do příslušných kolonek.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)