HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

GeneRally – téměř opravdové závody (free hra)

GeneRally – téměř opravdové závodyGeneRally – téměř opravdové závodyGeneRally – téměř opravdové závodyGeneRally – téměř opravdové závody

Tato hra zahraničních autorů, zřejmě bratrů Hannu Räbinä a Jukka Räbinä je vskutku dokonalým, řekla bych že spíše simulátorem, než obyčejnou sportovní hrou. Jistě potěší všechny příznivce motorismu a hlavně obdivovatele závodů sportovních automobilů, neboť mi můžete věřit, že nic hezčího a dokonalejšího jsem v oblasti sportovních her, respektive závodů, z kterých na vás přímo čiší sportovní napětí a vůně spalovaného benzínu, ještě nehrála. Počet tratí a jiné volby a možností přesahují totiž všechnu představivost a vzhledem ke stahovacímu objemu považuji tuto hru za malý zázrak.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 1315 KB

Výrobce: Hannu a Jukka Räbinä  Web

Zobrazení celkem: 2656

Zobrazení tento měsíc: 2253

Hodnocení oblíbenosti (585x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Ještě než se pustím do popisu samotného, chci tímto sama poděkovat, ale i jménem všech potencionálních hráčů Janu Zaškolnému, který mne na tuto hru mailem upozornil a jehož materiály jsem použila pro tuto recenzi. Jeho informace jsou tak přesné a dokonale vyčerpávající, že nepovažuji za nutné se více o této nádherné hře rozepisovat, navíc veškeré podrobnosti najdete na jeho stránkách a v menu hry. Generally je závodní hra autorů Hannu Räbinä a Jukka Räbinä, kterou si můžete stáhnout v jejich sekci Download. Na různých okruzích závodíte až s pěti protivníky, kteří mohou být ovládání jak počítačem tak lidmi sedícími s vámi u klávesnice.

Základní verze hry obsahuje něco výborných tratí, další si můžete stáhnout i na těchto stránkách. Po spuštění hry vyberete trať (případně tratě, pokud chcete hrát šampionát) (nebo můžete nechat vybrat náhodně), závodníky (eventuálně závodníka, chcete-li jen trénovat), auta jezdců, nastavte počet kol a pokud Vás ostatní doprovodná nastavení (spotřeba benzínu, opotřebovávání pneumatik ...) nezajímají, můžete se pustit do závodění. Hra je ozvučena sice jen symbolicky několika zvuky, ale můžete si sem libovolně další přidávat. Hudbu si sice ve hře poslechnout nemůžete, ale jde přece o závodění a ne poslouchání hudby.

Odstartováno je pomocí světel v levém horním rohu a vy se vydáváte na trať. Hra má jednoduché ovládání , používáte jen čtyři klávesy pro plyn, brzdu, zatáčení vlevo a vpravo. Každý soupeř jezdí jinak podle toho, jakou má AI (od 0 - nejhorší po 200 - nejlepší). Ten s nejvyšším má lepší vůz, zajíždí do boxů ve vhodnější dobu, lépe vybírá zatáčky apod. Jezdci počítače jedou ve stopě, kterou autor tratě určil v editoru, ve kterém můžete sami taky něco vytvořit. Nejzajímavější je soupeřit s kamarádem u jednoho počítače a přidat počítačové jezdce. Během závodu musíte dotankovat benzín, vyměňovat opotřebované pneumatiky a opravovat poškozené auto.

Zajetí k mechanikům ve správnou či špatnou chvíli může ovlivnit celý závod nebo i sezónu, a tak to vždy pečlivě zvažte. Někdy je to pěkně drsné. Pokud hrajete se soupeřem od 80-ky nahoru a uděláte chybu, většinou už ji nenapravíte. Generally je zábavná hra na mnoho a mnoho hodin zábavy a je lepší než mnoho závodních her běžně prodávaných, proto neváhejte a stahujte. A na závěr jedna rada: Ne vždy se vyplatí hnát se od začátku dopředu, tedy na první místo, vyčkávací taktika může přinést lepší ovoce a vítězný vavřín. Ve hře máte možnost závodit až s pěti soupeři, neuvěřitelná chytlavost, hra se rozhodně vyrovná některým komerčním závodním titulům. Dalšími přednostmi hry jsou vychytaná obtížnost, obstojná grafika, možnost ukládání a načítání, statistiky u každého jezdce, zobrazující umístění ve všech závodech a sezónách a další potřebné informace a údaje.

Dále máte možnost nastavit si vše podle sebe (počet bodů za to či ono umístění, opotřebovávání pneumatik, spotřeba benzínu, počet kol, počet závodů v sezóně atd.), k dispozici je i poměrně jednoduchý editor tratí, slušné množství vozů, možnost vytvoření dalších pomocí speciálního programu je dalším bonbónkem na příslovečném šlehačkovém dortu. Takže suma sumárum, neváhejte, stahujte a hrajte, váš závodní automobil již čeká jen na vás.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)