HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

GM Hoops – trefte se do koše (free hra)

GM Hoops – trefte se do košeGM Hoops – trefte se do košeGM Hoops – trefte se do košeGM Hoops – trefte se do koše

Jedná se o velice zajímavou a při tom však nelehkou hru, ve které musíte prokázat nejen opravdu střelecké mistrovství, ale především, projevit i dostatek pevné vůle a hodně trpělivosti. „Žádný učený z nebe nespadl“, tvrdí jedno z dobrých starých českých přísloví, brzy se přesvědčíte o tom, že naši předkové byli výbornými myslitelé. Možná, že si řeknete, co je na tom trefit koš, ale sami poznáte, že to tak jednoduché vůbec není. Pokud ovšem se mnou nesouhlasíte, potom jste přinejmenším prvoligovými hráči basketbalu.

Statut: freeware

Typ: sportovní

Velikost: 806 KB

Výrobce:  

Zobrazení celkem: 2301

Zobrazení tento měsíc: 2117

Hodnocení oblíbenosti (767x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

K dispozici máte tři basketbalové míče, nejdříve si tedy klikněte na Start a balóny se srotí do jakési bedničky, odkud je budete levým tlačítkem myši přetahovat vpravo do koše. Hrací plocha obsahuje přibližně něco kolem jednoho sta čtverečků a vaším úkolem je přetáhnout každý ze tří míčů tak, abyste vsítili koš. Je tedy nutné si míč přidržet a táhnout horem ke koši, odhadnout okamžik, kdy je nutné balón pustit a ten už sám doletí do koše. No do koše, než přijdete na ten správný fígl, bude to mnohokrát vedle, neboť zjistíte, že matematicko-fyzikální poučka, „úhel dopadu se rovná úhlu odrazu tady moc neplatí. Nejlépe je proto střílet „čisté“ koše a získávat tak co největší počet bodů.

Celá záležitost je ještě komplikovaná tím, že na celou hru máte pouhých 60 sekund a za tento časový limit je vašim úkolem nastřílet co nejvíce košů, tedy pardon, bodů. Nemusíte čekat, až se všechny míče vrátí zpět na původní místo, právě naopak. Čím rychlejší a čipernější budete, tím větší máte naději získat co největší počet bodů a zapsat se tak do konečné výsledkové tabulky svým jménem. S přibývajícím časem, jakmile zjistíte, kde je to nejvhodnější místo k vystřelení balónu vám budou body utěšeně přibývat, nenechejte se odradit počátečními neúspěchy, ani mně se zpočátku příliš nevedlo. Nakonec se mi přece jen podařilo získat pěkný počet bodů, což vám rozhodně přeji také.

Hra samotná po stránce grafické nepatří určitě k těm nejzdařilejším, domnívám se ale, že účelu, pro který byla vytvořena, zcela vyhovuje, neboť hrací pole je sice skromné, ale dostačující. Hra rozhodně není vhodná pro zkušené hráče, kteří by od ní určitě očekávali více, než jim může dát. Přesto jsem přesvědčena, že začátečníkům a menším dětem přijde vhod, ba dokonce se při ní tito docela dobře pobaví. Je rozsahově velmi nenáročná na dobu stahování, také neklade příliš vysoké hardwarové požadavky. Je to hra sportovní, nenajdete v ní žádné násilí a přijít při ní můžete jen tak o nervy, nikoliv o život. Že se při hraní rozhodně načertíte, to vám tedy garantuji.

Pochvalu si ale autor zaslouží za to, že do tohoto liliputánka dokázal vměstnat i velmi realisticky znějící zvuky. Nárazy míčů na desku, či obroučku koše jsou velice věrohodné a přirozené, jsou to zvuky převzaté přímo z basketbalového hřiště, tak znějí skutečně tehdy, pokud se košíková hraje na palubové desce. Je slyšet i svist letících míčů a dopady na podlahu přímo zaduní, po odstartování hry zazní i píšťalka, spíše klakson. Suma sumárum je možno říci, že zvukový doprovod posunul tuto hru z podprůměru o hodně nahoru na pomyslném žebříčku kvality her na vyšší příčky a jenom díky němu lze hodnotit hru jako lehce nadprůměrnou.

Mohu konstatovat, že se sice nejedná o žádný veliký zázrak, ale za zkoušku a za zahrání hra rozhodně stojí, takže milovníci a příznivci tohoto kolektivního míčového sportu neváhejte a pusťte se do hraní, míče a děravý koš jsou připraveny a čekají jen na vás.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)