HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Driving school – pozoruhodná autoškola (free hra)

Driving school – pozoruhodná autoškolaDriving school – pozoruhodná autoškolaDriving school – pozoruhodná autoškolaDriving school – pozoruhodná autoškola

Ani už přesně nevím, kolik her vytvořených českým autorem freeware Martinem Vondráčkem, jehož stránky nazvané Kenny Software, které najdete na internetové adrese http://mygame.wz.cz/ja.php, jsem pro vás už zveřejnila (no je jich dost) a které jsme vám již nabídli k zahrání. Tento mladý a dovolím si tvrdit, že i velice nadějný a plodný český autor freeware mne požádal, abych pro ty, kteří by si rádi vyzkoušeli, jak těžké je získat řidičský průkaz, zrecenzovala další jeho z freeware, tedy „Driving school“, což tímto velice ráda činím. Jen pro úplnost připomínám, že na našich stránkách máte k dispozici i docela zajímavý rozhovor se samotným Martinem.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 1371 KB

Výrobce: Martin Vondráček  Web

Zobrazení celkem: 5525

Zobrazení tento měsíc: 5163

Hodnocení oblíbenosti (737x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Jistě se mnou budete bez výhrad souhlasit, že vlastnit řidičský průkaz na řízení motorových vozidel je dnes nejen móda, ale pro převážnou část dnešních lidí naprostá nezbytnost. Nemusíte ani vlastnit motorové vozidlo, vždy se najde příležitost, nebo dokonce nutnost, kdy vám tento tolik potřebný doklad přijde vhod. Všechno má ovšem jeden, zato však obrovský háček, je nutno se za nemalý peníz přihlásit do Autoškoly, prodělat řádnou přednáškovou výuky, absolvovat praktické jízdy a nakonec složit praktické zkoušky z jízd v plném silničním provozu a to ještě navíc pod dohledem ostřížího oka zkušebního komisaře, sedícího za vámi na zadním sedadle, což nikomu určitě na klidu nepřidá. Tím však ještě všechno nekončí, pokud uspějete, obdržíte sice řidičský průkaz vonící novotou, v duchu zajásáte, možná si i radostí poskočíte a jestliže máte dokonce již svého benzinového, či naftového miláčka v garáži, nebo před domem, jistě hnání nedočkavostí si budete mít chuť ihned vyzkoušet tak pracně nabyté řidičské oprávnění.

Zde ale nastává opět veliký problém, s kterým jste určitě nepočítali a který mnohé z vás docela rozhodně překvapí a zaskočí. Ono totiž je docela něco jiného řídit automobil na rovné silnici, byť i v městském provozu, to jste totiž už prokázali u výše uvedených zkoušek, že vám to přece jde. Zapomněli jste však na to, že budete také muset někde zastavit a pokud tedy jedete po městě, na příklad za nákupy, místo na zastavení a stání si moc vybírat nemůžete, k tomu všude slouží vyhrazená, někdy dokonce i placená parkoviště. Budete velice překvapeni, jak jsou tato většinou obsazena, takže můžete parkoviště několikrát i objet dokola, než se vám naskytne příležitost najít jediné volné místečko pro vašeho miláčka. Tady už je ovšem třeba umět více, než poklidně řídit auto na silnici vpřed. Čeká na vás systém manévrování, tedy popojíždění vpřed a vzad, tak zvané couvání, kroucení volantem z jedné strany na druhou a máte co dělat, abyste neuslyšeli ten protivný zvuk rozbíjených skel, či potlučených plechů.

Že se vás tento problém netýká a vaše vozidlo zvládáte bravurně tak říkajíc levou rukou? Pak vám gratuluji, ale ověřte si vaše tvrzení na tomto simulátoru a dokažte, že jste vskutku mistři svého řemesla. Martin Vondráček tady pro vás nachystal v tomto výtečném simulátoru parkování řadu parkovišť, podotýkám, že jedno hezčí než druhé a vy se musíte dokázat nejdříve ven z garáže, potom do ní vjet zpátky a pak už vás čeká jedno parkoviště za druhým, jedno těžší než druhé. Ovládání vašeho autíčka je na první pohled jednoduché, vystačíte si s pouhými kurzorovými klávesami, pro jízdu vpřed a vzad šipky nahoru a dolů, pro zatáčení potom šipky levá a pravá. Problém však spočívá v tom, že první dvě zmíněné kurzorové šipky se chovají tak, jako kdybyste při skutečné jízdě necitlivě a nerozvážně přidávali plyn a zatáčení do stran vám bude zpočátku činit nemalé problémy, než se naučíte autíčko ovládat. Budete si to muset vskutku pořádně a několikrát natrénovat, abyste neustále neslyšeli je skřípot a zběsilé rány praskajících plechů vašeho miláčka, což přímo bolí u srdce. Nesmíte taky vyjet mimo ohraničenou plochu, v obou těchto zmíněných případech hra končí a začínáte znovu.

Co tedy říci k této nápadité hře nakonec? Grafika hry se mi vcelku zamlouvala, jen škoda, že ji Martin neroztáhl na celou plochu, bylo by to určitě zábavnější a pohlednější. Doprovodné ozvučení zní velice věrohodně, takže zde bych rovněž neměla žádných připomínek. Domnívám se ale, že autor mohl přidat do hry i možnost ukládání, pokud se vám totiž podaří zaparkovat, dostanete se do další části, při bourání, či vyjetí mimi v ní sice zůstáváte, ale jakmile však ze hry vyjdete, začínáte pokaždé znova a to se může brzy omrzet. Jinak hru považuji za velice zdařilou a nezbývá mi nic jiného, než vám ji doporučit k zahrání, možná však, že ztratíte brzy iluze o vlastních řidičských schopnostech :-).
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)