HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Isle 1509 - zvelebujte váš ostrov (free hra)

Isle 1509 - zvelebujte váš ostrovIsle 1509 - zvelebujte váš ostrovIsle 1509 - zvelebujte váš ostrovIsle 1509 - zvelebujte váš ostrov

Kdo z našich věrných čtenářů by neznal český autorský tým, zabývající se tvorbou freeware, pak má buďto špatnou paměť, nebo není soustavným a stálým čtenářem našich stránek. Nabídli jsme vám od tohoto týmu několik freeware a dle počtu jejich stažení se domnívám, že měly u vás úspěch. Připomínám jen, že se jedná o hry „Project Moon City“, „Royal Navy“ a „Sniper 1“, navíc se nám uvolil KRČ, jehož hlavou je Miroslav Krč poskytnout rozhovor, který je také na těchto stránkách k dispozici a rozhodně stojí zato si jej přečíst, dozvíte se totiž spoustu novinek.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 1476 KB

Výrobce: KRČ Software  Web

Zobrazení celkem: 3429

Zobrazení tento měsíc: 2827

Hodnocení oblíbenosti (630x):

0%   25%   50%   75%   100%  
62%

Strategie jsou typem freeware, který má zcela určitě veliký okruh svých příznivců, ne-li dokonce nadšených obdivovatelů. Českých autorů freeware není zase tolik, abych tuto hru přehlédla a nenabídla ji vám k zahrání, zvláště pak když na její umístění nás upozorní sami autoři, či jeden z nich s žádostí o umístění na stránky Herní Svět. Samozřejmě, že nelze odmítnou, navíc se domnívám, že hru nezveřejnit by byla vskutku škoda, neboť se rozhodně jedná o hru hodně nadprůměrnou a nejen vydařenou, ale především zajímavou, i když abych pravdu řekla, několik zahraničních i českých freeware her na tento námět jsem již hrála, ať už více či méně vydařených. No nebudu vás ovlivňovat, pusťte se do hry a můžete si svůj úsudek udělat sami, neboť Strategie ISLE 1509 je tu a v této strategii jde tedy o vybudování města na ostrově. Můžete se těšit na stavby více jak dvaceti druhů budov, těžit lze více jak sedm různých surovin a vylepšovat si tak celou vaší činností již vystavěné objekty. Hra tudíž skončí tehdy pokud dosáhnete 20000 obyvatel, nebo postavíte Wonder-Div světa, samozřejmě pokud neuděláte nenapravitelnou chybu a skončíte předčasně vlastní úsilí, pak ovšem nezbývá nic jiného, než začít pěkně a hezky od samého začátku.

Myšlenka hry i její námět, či téma je rozhodně zdařilá, jistě ji po všech těch akčních střílečkách uvítají mnozí čtenáři. Hratelnost hry je přímo skvělá, obtížnost potom, jakmile přijdete věci na kloub není nijak přemrštěná, takže se nejedná v žádném případě o hru, při níž by vám vytekly nervy, doporučuji vám ji k zahrání a to navíc i proto, že i grafické zpracování hry se autorům vcelku vydařilo. Takže páni guvernéři ostrova, jste vrchními vládci na tomto imaginárním ostrově, s chutí se pusťte do toho, ukažte co umíte, místní obyvatelstvo se už samo přesvědčí o tom, jestli se ve vás nespletlo a jak se říká po česku, nevládne jim kozel, který se stal zahradníkem. Musíte stavět domy aby jste přilákaly obyvatele, musíte také stavět budovy které budou podporovat jejich spokojenost. Dále jsou zde další suroviny a to jídlo, zlato, dřevo, kamení, tabák a alkohol. Pokud nějaká tato surovina bude nedostatkové zboží, obyvatelé budou odcházet a vy prohrajete předčasně na celé čáře. Totéž se vám ovšem může stát, pokud se zadlužíte tak říkajíc až po uši a financující banky na vás uvalí bankrot.

Ukládání a nahrávání hry je zde proto, že během hry si také budete moci stávající vybudované město uložit, abyste při příštím spuštění nemuseli začínat znova. K tomu slouží tlačítko „Save“ v Panelu nástrojů, tedy v menu. Po jeho stisknutí se hra uloží do souboru s názvem a při volbě „Load“ z hlavního menu se z tohoto souboru hra nahraje. Ale pozor, při každém uložení se přemaže předchozí uložená pozice. Pokud se vám povede postavit město, které stojí za to si schovat, tak můžete využít možnosti dlouhodobého zálohování, na což jsem přišla zcela náhodou. Prostě si to město uložíte, zavřete hru a přesunete soubor savedgame z kořenového adresáře hry někam jinam. Až ho budete chtít nahrát, zase ho nakopírujete do kořenového adresáře hry a budete postupovat obvyklým nahrávacím způsobem. K budování ve hře slouží tzv. budovací mód, což znamená, že vám za kurzorem běhá “stín“ dané budovy. Do tohoto módu se dostanete, když vyberete budovu z panelu nástrojů budování a ukončíte ho stiskem pravého tlačítka myši. Vybranou budovu postavíte stiskem levého tlačítka myši, poté co “stín“ budovy umístíte na vybranou pozici na herní ploše.

Veškeré informace o hře, jejím ovládání a stavbách, finančních prostředcích, tedy co kolik stojí a jaké množství co vydělává, nebo prodělává, najdete přímo v menu hry, nepovažuji tedy vůbec za nutné se o něm zmiňovat. Grafické zpracování, byť kreslené, je velice hezké, až překvapující, určitě vás uspokojí. Doprovodná hudba je vybrány s vkusem autorovi vlastnímu, takže mi nezbývá jen vám závěrem popřát mnoho štěstí ve vašem budovatelském úsilí a věřit, že se u této hry hodně a skvěle pobavíte.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)