HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Citty - staňte se starostou (free hra)

Citty - staňte se starostouCitty - staňte se starostouCitty - staňte se starostouCitty - staňte se starostou

Po prohlížení stránek zabývající se GM jsem našel další dílko od velmi mladého autora, jenž se přezdívá RAJTA. Ná freeware scéně se poslední dobou objevilo velmi mnoho strategii typu vybuduj město. Za zmníku stojí podařená strategie Buduj Vlast a Starosta. Na Citty jsem pohlížel od prvních screenshotů trochu skepticky - a opravdu, jedná se o uspěchanou strategii...

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 664 KB

Výrobce: Petr Reitinger (RAJTA)  Web

Zobrazení celkem: 2900

Zobrazení tento měsíc: 2537

Hodnocení oblíbenosti (603x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Nejvíc mě potěšila instalace - ona totiž není žádná, stačí překopírovat z .rar archivu do určené složky - takže žádné zaplácané registry :). Jako nadšený strategikoman jsem byl celý netpělivý až budu moct 2x kliknou na hru. Ještě loading tabulka a je to tu.
Celá hra se hned představí s opravdu příšerným písmem, jenž uvadí autora a hru. Budiž, snad to bude dál lepší. Ale ono ne - menu je tak vychytané, že musíte kliknout přesně na písmenko, žádná odchylka se nedovoluje. Dávám novou hru - hra se nečekaně zmenší do miniaturního okýnka s ještě menším písmem další nabídky.

Volné stavění: konečně se dostávám do hry samotné. Mapu vídíte ze shora, prostor je vzhledem k velikosti budov velmi malý a hrací plocha nejde posunout (viz Buduj Vlast). Stavím několik domků, dokuď mi nedocházejí peníze. Á udělal jsem první chybu - naivně jsem si myslel, že domky přidají daně platící obyvatele, ale oni žádné daně nejsou takže jsem přišel na buben a musím koukat do několika domků s pocitem, že se asi hra zasekla. Volím konec a dám radši hru na čas. Stavím několik bytovek - které vydělávají nějaké peníze. Chci postavit supermarket a končím - hra mi napsala - jsi dlužný. Hledám příčinu: zjišťuji že informace o stavbě kterou chci právě postavit mi vtipně zakryla časomíra odpočítávající můj drahý životní čas promarněný na touhle hrou. S nechutí ji vypínám a mažu.

Zvuk: midi zpracování by ještě šlo překousnout, ale pokud něko nemá prostřední tlačítko myši, nebo mu má přiřazenou nějakou aplikaci (viz já) je nucen poslouchat. Grafika se zdá nakreslená během 15 minut. Hlavní lišta je velmi strohá a neestetická. Pokud se budete snažit opravdu využít prostor dopadnete jako já (screenshot) :) Celá hra je sice vytvořena v programu Game Maker, ale z vlastní zkušenosti vím, že se z něj dá „vymáčknout“ mnohem, mnohem víc než dosud předvádí ne příliš na GM scéně populární Rajta.

Z tété hry je jasně vidět že Rajta je ještě velmi mladý autor, který toho má hodně před sebou. Kamarádsky bych mu poradil ať hodí tyhle laciné nedotažené hry za hlavu a soustředí se na nějaký lepší, originální projekt. Dobré hry se opravdu (až na vyjímky) nedají vytvořit řádově v týdnech. Osobní hodnocení 2/10
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)