HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Plane Arcade – letecký bojový simulátor (free hra)

Plane Arcade – letecký bojový simulátorPlane Arcade – letecký bojový simulátorPlane Arcade – letecký bojový simulátorPlane Arcade – letecký bojový simulátor

Jsou tomu asi dva týdny, co mne zástupce českého tvůrčího týmu 3D Games, tedy Peter Adamčík požádal, abych mu otestovala jejich letecký simulátor vzdušných soubojů Plane Arcade. Už tehdy mne hra velice zaujala svojí naprostou dokonalostí, ale musela jsem slíbit, že ji ještě na naše stránky čtenářům nenabídnu. Včera se mi tedy konečně Péťa ozval s tím, že hra je dokončena a mohu ji tedy na stránky přidat. Takže skončilo mé netrpělivé čekání a nastal čas, kdy je tento výtečný simulátor vzdušných bitev k dispozici i vám, neváhejte a stahujte, váš bitevní stíhací letoun už čeká jen na vás.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 4939 KB

Výrobce: 3D GAMES  Web

Zobrazení celkem: 8361

Zobrazení tento měsíc: 7462

Hodnocení oblíbenosti (1064x):

0%   25%   50%   75%   100%  
63%

Ihned po nainstalování a spuštění hry se vám objeví tabulka, která je jakýmsi menu, kde si můžete nastavit rozlišení obrazovky, kvalitu obrazu, stíny a různé jiné efekty tak, aby váš požitek ze hry samotné byl co možná nejlepší. Celá tato velice dobře vytvořená hra je rozdělena na dva základní typy, v první volbě můžete se zúčastnit bitvy, v které nejde o nic jiného, než zlikvidovat co největší počet nepřátelských letadel, nejste tlačeni žádným časovým limitem a jelikož za každý sestřelený nepřátelský letoun obdržíte určitý počet bodů, pak je evidentní, že účelem hry není nic jiného, než získat co největší možný počet bodů, nic víc, nic míň. Druhá část hry je už ovšem rozmanitější a nestačím ji popsat jen několika slovy.

Autoři pro vás totiž připravili, ač to zní přímo neuvěřitelně, celkem patnáct misí, shrnutých do jedné kampaně. Zpočátku je vám ale zpřístupněna pouze jediná mise, dostat se do dalších znamená si vysloužit ostruhy a jak jinak byste toho mohli docílit, než uspět pokaždé v misi předcházející. První mise je výuková, kde vám autoři poradí, jak hrát formou na chvíli se objevujících textů. Tak se dozvíte, že vaši stíhačku ovládáte myší (ale jen pozor, letadlo je velice citlivé na každý sebemenší pohyb myší, tak lze provádět i krkolomné loopingy), levým tlačítkem myši pak střílíte z kulometu, v němž máte naštěstí neomezený počet nábojů, pravým tlačítkem potom shazujete bomby na pozemní cíle, pokud ovšem nějakou máte, tedy byly jste jimi na počátku mise vybaveni. Kulatý ukazatel počtu zmíněných bomb máte vpravo dole na obrazovce.

Toto však ještě zdaleka není vše, co váš bitevní letoun dokáže. Pokud použijete postupně všechny čtyři kurzorové klávesy, natáčíte si obrazovku, takže vidíte váš letoun pokaždé z jiného pohledu, což často pomáhá při vzdušných soubojích s nepřátelskými letadly. Stisknutím klávesy SHIFT pak zvyšujete obrátky vrtule, což má za následek, jak jste již jistě uhodli sami, zrychlení vašeho letu, což se mi velice hodilo zejména tehdy, když se mi podařilo splnit úkoly mise a dostala jsem úkol vrátit se zpět na domovskou základnu, tak jsem téměř vždycky unikla nepřátelským stíhačům. Při dohánění pomaleji letících nepřátel pak požijte klávesu CTRL, čímž váš let zpomalíte a snadno srovnáte rychlost s nepřáteli, kterým jste se doslova přilepili na paty. Každá mise totiž začíná tak, že vlastně čekáte na základně, pokud ji opustíte, dostanete bojové úkoly a rozletíte se je plnit, jakmile dostanete echo, že jste vše splnili, mazejte zpět co nejrychleji na mateřskou základnu.

Některé úkoly jsou časově limitovány, což odpovídá skutečným bojovým podmínkám, neboť je vám zajisté dobře známo, že i opravdová stíhačka sebou veze jen omezené množství pohonných hmot. Ne vždy na vás však čekají jen letecké souboje, dostanete i bojový úkol ničit pozemní cíle, jako továrny, nepřátelské tanky, dokonce i celé nepřátelské kolony a konvoje. Zažijete i strastiplnou cestu, kdy budete vysláni plnit špionážní úkol a ocitnete se na nepřátelském území naprosto beze zbraní a navíc se musíte se svým letounem plížit nízko nad zemí, tedy vlastně kopírovat terén, abyste unikli nepřátelským radarům, pokud vás zachytnou, rovněž končíte. Sympatické na hře je potom to, že jakmile jednou misi zdárně dokončíte, nemusíte začínat hrát vždy od samého začátku, ale pouze od mise, kde jste neuspěli. Tento princip hra vám však poskytuje další, hned tak nevídanou možnost, misi, která se vám zalíbila si můžete kdykoliv prolétnout znovu a tak si vaše krásné bojové zážitky třeba stokrát zopakovat. Nepostradatelným pomocníkem vám bude dále po celou dobu hraní nejen již mnou zmíněný ukazatel počtu bomb, ale i ukazatel časomíry, počtu bodů a směrový kompas, který je neocenitelným pomocníkem při dodržování určeného směru letu. Vlevo dole pak máte ještě jednoho velkého orientačního pomocníka, je to mini mapa, na které můžete sledovat pohyb nepřátelských letadel a kde je vaše základna zakreslena zeleně a nepřátelské pozemní cíle červeně.

Jak tedy hodnotit tuto hru? Její grafika vskutku nemá chybu a její dokonalý vzhled vás doslova uchvátí a pohltí. Přičteme-li k tomu velice vydařené světelné efekty, zpracování stínu, efekty střelby a otáčení vrtulí, potom musím konstatovat, že autoři si dali velikou práci s tím, aby vás nejen překvapili, ale plně uspokojili, což se jim rozhodně, jak poznáte určitě sami, podařilo na výtečnou a ještě navíc s hvězdičkou. Příslovečným bonbónkem na tomto šlehačkovém dortu je potom perfektní ozvučení této hry, takže jsem přesvědčena, že hra vás nejen uspokojí, ale přímo nadchne i ty nejnáročnější hráče.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)