HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

SG Kvíz - prověrka vašich znalostí (free hra)

SG Kvíz - prověrka vašich znalostíSG Kvíz - prověrka vašich znalostíSG Kvíz - prověrka vašich znalostíSG Kvíz - prověrka vašich znalostí

Po včerejším duchařské martyriu vám dnes nabízím něco, tak říkajíc docela z jiného herního soudku, a sice logickou textovou hru „SG Kvíz“, kterou má na svědomí rovněž český autorský tým, skrývající se pod vedením Jamese Ponda (skvělé a originální alias, co vy na to?) pod názvem SG Software. Musím se ovšem přiznat, že na jejich stránky mne upozornil jeden z mých dobrých známých a dovolím si tvrdit, že dokonce kamarádů, tvořících rovněž freeware, s kterým jsem nedávno dělala pro Herní Svět rozhovor. Nejsem sice příznivcem logických her, tím méně už textových, ale tady jsem byla vděčná za zmíněné upozornění.

Statut: freeware

Typ: ostatní

Velikost: 2594 KB

Výrobce: SG Software  Web

Zobrazení celkem: 3348

Zobrazení tento měsíc: 3042

Hodnocení oblíbenosti (884x):

0%   25%   50%   75%   100%  
61%

Nejedná se totiž o žádnou logickou hru, jak jsem se původně mylně domnívala, ale o skutečně pravou a nefalšovanou kvizovou hru, která mne vskutku zaujala. Musím ovšem přiznat, že nikoliv svým grafickým provedení, i když nechci tvrdit, že by se autorům nepovedlo, ale rozsáhlou škálou a okruhem otázek, které zde pro vás již zmínění autoři doslova políčili. Připravili pro vás totiž sto čtyřicet různých, přesto ale specifických otázek, úzce zaměřených do oblasti historie lidstva a zeměpisu, pokud tedy nejste v těchto oborech doslova „kovaní“, ani se do hry raději nepouštějte. Abyste tedy ve hře uspěli a dohráli ji až do samého konce, musíte nahrát nejméně sto bodů. Jedná se tedy doslova a do písmene o klasický specifický vědomostní kviz, bodovací systém však vám přímo dohrání hry znemožňuje, neboť pokud odpovíte špatně, obdržíte trestný bod, jejichž počet se nalézá ve tvaru jakýchsi duhových bochánků napravo od dosahovaného skóre. „Získat“ trestných bodů v každém kole, tedy vlastně splésti se, můžete pouze třikrát, po vyčerpání tohoto počtu příslušné kolo končí a objeví se vám celkový počet dosáhnutých bodů.

Musím se bez bolesti přiznat, že ať jsem se snažila co nejvíce, nepodařilo se mi nahrát více jak čtyřicet dva bodů, o čemž svědčí můj poslední screenshot z této hry. Je to vskutku velice obtížné a těžké, zapamatovat si správné odpovědi, pokud ovšem si nevezmete na pomoc tužku a papír a nebudete si správné odpovědi zaznamenávat. Autoři si zřejmě této skutečnosti byli dobře vědomi, neboť vás přímo ve hře vyzývají, abyste pokud dosáhnete sto a více bodů, poslali jim o tom důkaz na mail James.Pond@seznam.cz. Jsem přesvědčena o tom, že autoři musejí mít znalosti, odpovídající Encyklopedickému slovníku, no ať už je tomu jakkoliv, rozhodně si dali na výběru otázek vskutku záležet a rozmanitost této kvizové prověrky vašich znalostí je opravdu obdivuhodná.

Cením si této hry ze spousty příčin a důvodů, neboť jsem už podobných kvizů hrála několik, vždy se však jednalo o kopie známých soutěžních televizních seriálů, jako na příklad „Chcete být milionářem?“, nebo „Riskuj“ a podobných, které vyžadovaly od soutěžících znalost široké vědomostní základny ze všech možných oborů lidské činnosti. Tady si však dali autoři práci s vytvořením vlastní hry, nekopírovali žádné osvědčené soutěže, o to jim více fandím a vážím si jich a zároveň tak i této jimi vytvořené hry. Prověřování vašich znalostí se však děje skrytou, nijak vás nezesměšňující taktickou formou, nikdo vás nesleduje, tedy ani netleská, či nevzdychá zklamáním, o to více se pak můžete, ne-li přímo zamyslet nad samo se nabízející vtíravou otázkou: „Proč já se jen více neučil(a) a nedával(a) ve škole větší pozor?“ No pozdě bycha honiti, praví se v jednom ze starých moudrých českých přísloví a věřte mi, že zde to všechno platí mnoho násobně.

Nevím opravdu, co bych vám o této hře napsala, čí sdělila více, myslím si ale, že jsem vám o ní pověděla vše, co k samotnému hraní potřebujete. Ostatní teď bude záležet jen a jen na vás, tedy přesněji řečeno na vašich znalostech. Možná, že se i trošičku nad sebou zamyslíte, zastydíte se a od teď si už budete pravidelně doplňovat vaše znalosti a přehled, ostatně, kdo ví, třeba právě o toto autorům hry především šlo.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)