HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Buduj vast! - budovatelská strategie (free hra)

Buduj vast! - budovatelská strategieBuduj vast! - budovatelská strategieBuduj vast! - budovatelská strategieBuduj vast! - budovatelská strategie

Byla jsem velice potěšena, když mi český autor freeware Petr Ladman (Peter´s Games) sdělil, že vytvořil novou strategii „Buduj vlast“ a požádal mne, abych ji nabídla čtenářům Herního Světa, což tímto ráda činím. Po spuštění hry však ve mně tak trochu hrklo, Petr se vrací do „budovatelských komunistických let“ na počátku roku 1948? Pak jsem se však musela zasmát, pokud si spustíte kampaň s budovatelskými obrázky a komunistickými hesly, všimněte si malé doušky, která hovoří za vše: „Lepší časy přišly, ale bez komunistů :-)“, což svědčí tak trochu i o smyslu autora pro „černý humor“.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 856 KB

Výrobce: Petr Ladman, alias Dr.Máčo  Web

Zobrazení celkem: 6195

Zobrazení tento měsíc: 5380

Hodnocení oblíbenosti (849x):

0%   25%   50%   75%   100%  
60%

Vaším hlavním úkolem v této strategické hře je vybudovat prosperující socialistický stát. Začínáte v roce 1948, kdy se KSČ dostala k moci a nastolila důsledné totalitní státní zřízení se všemi represemi z toho vyplývajícími. Skutečná demokracie tak byla na dlouhá desítiletí totálně potlačena a o opravdové svobodě se občanům mohlo jen zdát a zbývala jim jen jediná možnost, pošilhávat se závistí na západ za „železnou oponu“, anebo riskovat, zdrhnout „za kopečky“ a začít znovu plnohodnotně žít ve svobodném světě. Ne všichni naši občané měli však tuto možnost a také dostatek odvahy a tak KSČ u nás vládla celých 41 let, naštěstí sice po dlouhé době, ale přece jenom váš úděl ve straně definitivně skončil v listopadu roku 1989. Vy si odnesete do nově vznikajícího kapitalistického státu s tržním hospodářstvím pouhou desetinu rozpočtu vašeho státu, takže se snažte o co nejlepší hospodářský výsledek, abyste neměli v novém režimu hluboko do kapsy a soustavně zvyšovali životní úroveň a vaši oblíbenost u obyvatelstva.

Autor hry pro vás připravil dva hrací módy a čtyři stupně obtížnosti, označené dnes již téměř zapomenutými pojmy, Jiskra, Pionýr, Svazák a Komunista. Pohyb po mapě je zprostředkováván myší a to tak, že se stačí pouze dotknout některého kraje obrazovky a mapa se o kousek posune, tím si zvětšujete stavební plochu a zároveň z horní lišty přetahujete ty budovy, či objekty, které chcete právě postavit. Musíte mít však nejen dostatek financí ke stavbě, ale také, dovolím si tvrdit, že především, potřebné množství energie, kterou získáte prvotní výstavbou dolů a druhotným vybudováním elektráren. Důležitým prvkem ve hře je i vaše oblíbenost u obyvatelstva, kterou si zvyšujete postavením obytných domů, vybudováním telefonů, radiostanic a televize, sportovních hřišť a škol, takže berte na vědomí, že zajistit plnou spokojenost obyvatel je vaším prvořadým úkolem, nepodceňujte ho proto, jinak špatně skončíte.

Hudba se zapíná stisknutím šedého čtverečku u položky Hudba ve statistikách v pravém horním rohu mapy, předtím si ale můžete šipkou nahoru nebo dolů navolit jednu z pěti melodií, vypíná se opětovným stisknutí čtverečku. Když chcete aby hrála jiná, než vámi právě zvolená melodie, tak si vyberte jinou a poté vypněte a opět znovu zapněte hudbu stisknutím výše zmíněného čtverečku. V „Menu“ a v „Titulcích“ se potom zapíná hudba stisknutím stejného čtverečku, vřele doporučuji zvýšit hlasitost vašich reproduktorů, vskutku to stojí za to. Ve hře je několik statistik, které hodnotí vaši snahu a počínání. Když postavíte nějakou obytnou budovu, tak vám přibude určité množství obyvatel, což. závisí na velikosti právě vámi postavené budovy. Každý občan vám zaplatí přibližně 7 000 Kčs ročně za to, že může žít ve vašem nádherném městě, do vašich příjmů plynou i zisky z poplatků za televizi, rádia, telefony a podobně.

.Jsou zde ale také i nemalé výdaje, vyplácíte platy zaměstnancům Veřejné Bezpečnosti a Národního Výboru, dalšími výdaji jsou platby za různé úkony, které vás provázejí celou kampaní, zaplatíte i část podílu za pohřeb J. V. Stalina :-). Když udržíte vaši oblíbenost u obyvatelstva nad 80-ti procenty, tak vám přibude 10 lidí ročně, kteří se raději přistěhují ke svým příbuzným do vašeho státu, než aby žili v jiném státě pod správou nějakého nedouka, zvýší se tím i vaše příjmy, protože noví spoluobčané vám samozřejmě budou také platit i daně. Každý rok ve hře trvá kolem jedné minuty, přičemž roky ovlivňují téměř všechny ukazatele ve hře.

Co říci na závěr o hře samotné? Vřele vám ji doporučuji k zahrání, i když v poslední době se s českými strategiemi na toto téma jakoby „roztrhl pytel“, vzpomeňte jen na námi nedávno uvedené strategie „Starosta“, nebo „TOWN Tycon“, přesto tato budovatelská strategie zejména svým zajímavým a neotřelým námětem a vskutku precizním zpracováním patří bezesporu k těm nejlepším.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)