HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Town Tycon - postavte si město (free hra)

Town Tycon - postavte si městoTown Tycon - postavte si městoTown Tycon - postavte si městoTown Tycon - postavte si město

Úvodem vás autor této vskutku „vymakané“ hry Petr Kubát alias KRTEK vítá do své hry, což samozřejmě ráda tlumočím vám všem potencionálním hráčům. Hra není svým námětem tak zcela neobvyklá, vzpomeňte jen na nedávno vám námi nabídnutou hry „Starosta“, ale nemohu také tvrdit, že by šlo o remake, už vůbec pak ne o plagiát. Je to totiž vskutku originál a to skutečně velice vydařený, o tom nemůže pochybovat ani ten největší škarohlíd. Zcela nevídanou novinkou je potom fakt, že autor na svých domovských stránkách http://mysupergames.wz.cz přikládá i ke hře dokonalý, až faktografický manuál, který lze právem považovat za podrobně zpracovaný návod.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 607 KB

Výrobce: Krtek  Web

Zobrazení celkem: 3353

Zobrazení tento měsíc: 2986

Hodnocení oblíbenosti (691x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Vyhnu se tedy tentokrát přímé recenzi a díky tomuto skvělému nápadu i já vás vítám u jeho, tak trochu zkrácené neoficiální příručky jeho hry TownTycon (dále jen TT) a použiji jeho citací a rad. „Uznávám (používám autorovy výňatky z jeho manuálu), že hra je už trochu starší a že už vyšly i lepší strategické hry, které byly také vytvořeny v programu Gamemaker, ale myslím, že i TT na chvíli zabaví. Tuto příručku jsem udělal jen tak, většinu věcí, co tu jsou už určitě znáte, ale najdete zde i originální tajný kód. Tak neváhejte a dejte se do hraní!
Poznámka: tato příručka je psána pro verzi 1.2, která neobsahuje instalátor.

Kde hru získat a jak ji nainstalovat:
Hru získáte na oficiálních stránkách KRTEK Software http://mysupergames.wz.cz v sekci „Moje hry“. K instalaci potřebujete program WinZip, nebo nějaký jiný komprimační program, který podporuje formát *.zip. Jednoduše soubor rozbalte do složky, ve které chcete TownTycon mít. Po této instalaci byste měli ve složce mít soubor TownTycon v 1.2.exe. Později se k němu přidá i další soubor, ale o tom až v kapitole ukládání a nahrávání.

O čem hra vlastně je a co v ní dělat?
Hra TownTycon je budovatelská strategie a budujete v ní město. Stavíte budovy, vyděláváte peníze, lákáte občany, aby se přistěhovali k vám do města, atd…. Když vám dojdou peníze, přichází bankrot. Budovy samozřejmě něco stojí a pro některé jsou i nároky na obyvatele. Dále vás sužují výdaje za provoz města, které se budou postupem času zvětšovat. Jak TownTycon spustíte a co dělat v hlavním menu? Hru spustíte souborem TownTycon v 1.2.exe. Po krátkém nahrávání se spustí úvodní animace, kterou můžete přeskočit stiskem mezerníku. Octnete se v hlavním menu, zde je jeho popis:
Nastavení hry – Hudba zapíná a vypíná hudbu ve hře, Obtížnost určuje, jak bude hra složitá, Nová hra – spustí novou hru s vybraným nastavením, Nahrát hru – načte již dříve uloženou hru (více potom v kapitole ukládání a nahrávání hry), Konec hry – ukončí hru TownTycon a vrátí se do menu. Dále máte k dispozici Ukazatel peněz a obyvatel, hned vedle Panel nástrojů a budování, tedy stavět lze Supermarket, Park, Hotel, Obchod, Bytový dům a Vlastní dům.

Ukládání a nahrávání hry je zde proto, že během hry si také budete moci stávající město uložit, abyste při příštím spuštění nemuseli začínat znova. K tomu slouží tlačítko Ulož hru v Panelu nástrojů Volby. Po jeho stisknutí se hra uloží do souboru s názvem savegame.sav a při volbě Nahrát hru z Hlavního menu se z tohoto souboru hra nahraje. Ale POZOR!!!, při každém uložení se přemaže předchozí uložená pozice. Pokud se vám povede postavit město, které stojí za to si schovat, tak můžete využít možnosti dlouhodobého zálohování. Prostě si to město uložíte, zavřete hru a přesunete soubor savegame.sav z kořenového adresáře hry někam jinam. Až ho budete chtít nahrát, zase ho nakopírujete do kořenového adresáře hry a budete postupovat obvyklým nahrávacím způsobem. K budování ve hře slouží tzv. budovací mód. To znamená, že vám za kurzorem běhá “stín“ dané budovy. Do tohoto módu se dostanete, když vyberete budovu z Panelu nástrojů Budování, ukončíte ho stiskem pravého tlačítka myši. Vybranou budovu postavíte stiskem levého tlačítka myši, poté co “stín“ budovy umístíte na vybranou pozici na herní ploše. Zde je přehled budov (nárok na obyvatele znamená, kolik obyvatel musíte mít, abyste mohli budovu postavit): Bytový dům: cena: 1000, nárok na obyvatele: přidá 2 obyvatele, cena: 1500, nárok na obyvatele pět, vydělává 100 peněz. Hotel má cenu 2500, nárok na obyvatele 7, přidá 5 obyvatel, vydělává 50 peněz. Park má cenu 1250, nárok na obyvatele je 25 a přidává průběžně po jednom obyvateli. Cena Supermarketu je3000, nárok na obyvatele 30 a vydělává 1000 peněz, přičemž můžete mít ve městě postaven jen jeden.

Zde je rada, jak postupovat úspěšně hned zpočátku: postavte Bytový dům, postavte Obchod, postavte další Obchod, počkejte než budete mít na třetí Obchod, pak postavte třetí Obchod. Jedna specialitka této hry, pokud byste si chtěli postavit co největší město a nechcete hru hrát podle zadaných pravidel, stačí stisknout klávesu F12 a automaticky se vám přidá k penězům 1000 peněz, takto to můžete opakovat stále dokola, dokud nebudete mít třeba milion!!! No je ale samozřejmé, že tímto podfukem ztrácí hra svůj půvab. Tolik tedy rady autora, který vám přeje mnoho dobré zábavy při hraní jeho TownTyconu a nezapomeňte navštívit jeho stránky http://mysupergames.wz.cz nebo mu poslat e-mail na adresu gamemakerhry@seznam.cz .

Na samotný závěr, tohoto autorova téměř návodu mi dovolte konstatovat, že Petr alias KRTEK projevil až přehnanou a domnívám se, že dokonce nemístnou skromnost, neboť jeho hra je vskutku na docela vysoké úrovni, zpracovaná sice v Game Makeru, což ale nic neubírá grafice na její nadprůměrné kvalitě. Zkrátka zase jednou musím konstatovat, že se našel opět jeden český autor freeware, který dokázal, že umí a vyrovná se ve své tvorbě i mnohým renomovaným zahraničním autorům, však se raději určitě přesvědčíte sami.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)