HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Starosta – buďte dobrým starostou (free hra)

Starosta – buďte dobrým starostouStarosta – buďte dobrým starostouStarosta – buďte dobrým starostouStarosta – buďte dobrým starostou

Strategie jsou typem freeware, který má zcela určitě veliký okruh svých příznivců, ne-li dokonce nadšených obdivovatelů. Českých autorů freeware není zase tolik, abych tuto hru přehlédla a nenabídla ji vám k zahrání, zvláště pak když na její umístění nás upozorní sami autoři, či jeden z nich s žádostí o umístění na stránky Herní Svět. Samozřejmě, že nelze odmítnou, navíc se domnívám, že hru nezveřejnit by byla vskutku škoda, neboť se rozhodně jedná o hru hodně nadprůměrnou a nejen vydařenou, ale především zajímavou, i když abych pravdu řekla, několik zahraničních i českých freeware her na tento námět jsem již hrála, ať už více či méně vydařených. No nebudu vás ovlivňovat, pusťte se do hry a můžete si svůj úsudek udělat sami.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 1758 KB

Výrobce: Petom Software  Web

Zobrazení celkem: 2415

Zobrazení tento měsíc: 2168

Hodnocení oblíbenosti (634x):

0%   25%   50%   75%   100%  
64%

Starosta je budovatelská strategie, ve které máte za úkol vystavět malé, ale prosperující a samostatné město, což jak poznáte záhy, není tak zcela jednoduché. Hospodaříte s penězi, kterých ovšem máte zcela omezené množství a pracovat a budovat musíte s rozmyslem, neboť se staráte také a ne v poslední řadě o svoji vlastní popularitu, což neznamená nic jiného, než získat si přízeň co největšího počtu místních obyvatelů, jinak skončíte jako ti přísloveční „hubkaři“. Stavíte různé druhy budov, od rodinného domku, bytového domu, farmy, požární zbrojnice, fotbalové hřiště až po hospodu a školu, přičemž některé stavby vám přitahují nové obyvatelstvo, jiné zase zvyšují vaší oblíbenost. Je tedy nutné volit s přihlédnutím k vaším finančním možnostem mezi nárůstem obyvatel a vaší popularitou, neboť obojí je nutné držet na potřebné úrovni, jinak se starostováním skončíte. Začínáte s určitou finanční částkou a s jedinou budovou - Radnicí, odkud téměř vše řídíte.

K dispozici jsou dva herní módy a to „Volná hra“, kde si prostě jen stavíte město a hra „Na čas“, kde musíte do 4 let (20 minut reálného času) dosáhnout 100% oblíbenosti (popularity). Hru si můžete kdykoliv uložit klávesou F5 a načíst klávesou F6. Jistě je vám dobře známo, že český výraz „starosta“ je odvozen od slovesa „starati se“, pokud si tedy dáte tuto analogii dohromady, jistě přijdete rychle sami na to, co vás ve hře čeká. Ano, jste tedy hlavou obce, ale musíte se starat o přísun nových obyvatel, zajišťovat pro ně kulturní a sportovní vyžití, zajistit jejich bezpečnost (požární zbrojnici), postavit školu a hlavně nové obytné budovy, tak zajistíte přísun nového obyvatelstva, musíte jim ale zajistit i práci. Samozřejmě, že bude potřeba vystavět i vodovod, kanalizaci, zavést elektřinu a rozvod plynu. Jak už jsem ale řekla, jste omezeni finančně, pokud budete pokračovat úspěšně, dostanete od státu sem tam i nějakou tu finanční dotaci, zároveň tak poroste vaše oblíbenost. Ale pozor, jakmile vaše oblíbenost klesne na nulu, skončili jste se starostováním a tím samozřejmě s celou hrou, pokud ale ve funkci obstojíte, budete v závěru hry pochváleni.

Postavení jednotlivých objektů vám pak přidává tyto hodnoty: Rodinný dům přidá 5 obyvatel, bytový dům přidá 26 obyvatel, farma vydělává 800, požární zbrojnice zvyšuje popularitu, hřiště zvyšuje popularitu, obchod vydělává 1200, hospoda zvyšuje popularitu, škola zvyšuje popularitu a tak podobně, však si na to zcela určitě přijdete přímo ve hře sami, jde jen o to, logicky přemýšlet a budovat přednostně to, co současně obyvatelé nejvíce potřebují. Není to vždy lehké, musíte vše řídit z Radnice, tak se vám objeví možnost stavět i doplňkové komplexy, jako jsou právě výše zmíněné inženýrské sítě a podobně.

Co tedy říci na závěr ke hře samotné? Myšlenka hry i její námět, či téma je rozhodně zdařilá, jistě ji po všech těch akčních střílečkách uvítají mnozí čtenáři. Hratelnost hry je přímo skvělá, obtížnost potom, jakmile přijdete věci na kloub není nijak přemrštěná, takže se nejedná v žádném případě o hru, při níž by vám vytekly nervy, doporučuji vám ji k zahrání a to navíc i proto, že i grafické zpracování hry se autorům vcelku vydařilo. Takže páni starostové, je po volbách, byli jste zvoleni do čela představenstva obce, tak s chutí do toho, ukažte co umíte, místní obyvatelstvo se už samo přesvědčí o tom, jestli se ve vás nespletlo a jak se říká po česku, neudělalo „kozla zahradníkem“.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)