HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Rybník - strategie, jako vyšitá (free hra)

Rybník - strategie, jako vyšitáRybník - strategie, jako vyšitáRybník - strategie, jako vyšitáRybník - strategie, jako vyšitá

Velice mne potěšilo, když mi český autor freeware Petr Egreši , kterého jsme vám už nedávno představili jeho velice vydařenou hrou Octopus poslal mailem zprávu, že na jeho domovské stránky http://pegistudio.wz.cz vložil novou freeware a to strategii „Rybník“. Není mnoho českých autorů freeware, kteří jsou ochotni se pustit do žánru plných her strategií, takže jsem pochopitelně nemohla tuto informaci nechat bez povšimnutí a ihned jsem si zmíněnou hru stáhla, všeho nechala a pustila se do hraní. Udělala jsem vskutku dobře, „Rybník“ je opravdu skvělá hra a příznivci strategií si určitě přijdou na své, je zcela originální a věřte mi, že vám tak trochu poněkud i zamotá vaší hlavinkou, zvolit totiž ten správný postup a neprohrát není zas tak docela jednoduché.

Statut: freeware

Typ: strategie

Velikost: 3293 KB

Výrobce: Petr Egreši  Web

Zobrazení celkem: 2896

Zobrazení tento měsíc: 2538

Hodnocení oblíbenosti (639x):

0%   25%   50%   75%   100%  
66%

Především vám musím vysvětlit, o co vlastně ve hře jde, tudíž to, co vás čeká a nemine. S velkým elánem a grandiózním podnikatelským záměrem, jste si pronajali od Obecního Úřadu v Tálínu, který má pouhých 300 obyvatel, poblíž okresního města Písek, obecní Tálínský rybník, zda jste udělali dobře, nebo ne, bude teď záležet pouze jen na vás, vezměte tedy svůj osud pevně do vlastních rukou. Máte totiž velice omezenou hotovost, tedy nedostatek finančních prostředků, ale váš úkol je nesnadný, během dvou sezón vylepšit vybavení na kvalitní hodnotu minimálně 40. Musíte tedy k rybníku na vámi obhospodařovanou pláž doslova přilákat co největší počet rekreantů, přičemž scénář hry vám nabízí deset kol a tři mapy na volnou hru, pokud ovšem odehrajete základní verzi. Počet lidí závisí na popularitě, teplotě vody, ceně vstupenek, vhodné reklamě, či vybavení, cenu vstupenek je možné změnit po kliknutí přímo ve hře na "Vstupné". Průměrná teplota se mění podle části sezóny, mezi 30. a 60. dnem je nejtepleji, většina budov zlepšuje dané hodnoty ale pozor, některé budovy, či akce mají na svědomí jejich podstatné zhoršení.

Další problém tkví v tom, čím více lidí navštěvuje občerstvení, tím více personálu musíte najmout a samozřejmě i zaplatit, totéž se týká toalet a některých dalších budov. V případě potřeby je možné po kliknutí na postavenou budovu, či jiný předmět tyto objekty zpětně odstranit s tím, že vám ale přibude zpět pouze 1000. Čistička vody je významná pro vylepšení prostředí, je možné nejdřív koupit malou a tu poté vylepšovat, ale pozor, zakoupenou čističku již nemůžete v žádném případě zbourat. Vaše konto se nesmí dostat pod mínus 5000, ve hře lze po stisknutí klávesy "Enter" si znovu přečíst úkoly daného kola a po stisku "Backspace" se vypne automatické zobrazování výpisů. Jedno důležité upozornění neberte na lehkou váhu, vyvarujte se smazání souboru "Options", zplakali byste nad výsledkem.

Co tedy říci ke hře samotné? Grafická úprava, kombinovaná s textovým doprovodem je vskutku hezká, i když je vše „pouze“ kresleno, nic to neubírá na její kvalitě. Zmíněný textový doprovod je velmi radikální, ku prospěchu hratelnosti hry změnou, navíc je i dobrým pomocníkem, rádcem a průvodcem, jakož i vzorným informátorem. Přesto musím ale konstatovat, že tato velice snadno a lehce ovladatelná hra má ale laťku obtížnosti posunutou až téměř k hranicím její hratelnosti. Mnohdy jsem delší dobu trápila vlastní mozkové závity, než jsem se vůbec dostala dál, zkoušela všemožné kombinace a čert mne bral, když na každou moji snahu něco, třebas i to nejlevnějšího si zakoupit, zněla stereotypní odpověď „Nedostatek peněz“. Ono je totiž zapotřebí si doslova několikrát spálit vlastní čumáček, abyste dokonale pochopili princip hry a tím i prokoukli záměry autora. No naštěstí jsem vše vyřešila, zkušení hráči strategií na tom budou rozhodně lépe než já, neboť strategie nejsou mojí parketou, což možná bylo příčinou mých mnou zmíněných potíží a problémů.

Ocenila jsem především Petrovu velkorysost, že do hry přidal možnost klasického ukládání do Windows, bez této nabídnuté možnosti bych zřejmě ve hře nepostoupila ani o píď. Suma sumárum, hra je to nelehká, chce to logicky myslet, ale je dosti napínavá, každé správné rozhodnutí a postup dál vás vskutku potěší, vydrží vám na hezkou chvíli a rozhodně u ní strávíte příjemné chvíle dobré zábavy, mohu vám ji jenom vřele doporučit.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)