HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry




TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Asteroids - nebezpečný průlet vesmírem (free hra)

Asteroids - nebezpečný průlet vesmíremAsteroids - nebezpečný průlet vesmíremAsteroids - nebezpečný průlet vesmíremAsteroids - nebezpečný průlet vesmírem

Už jste někdy pilotovali kosmický koráb? Že ještě ne a rádi byste se o to pokusili? Máte dost odvahy podstoupit všechna nebezpečí, která na vás číhají v podobě obrovských asteroidů a meteoritů? Pak jste nemohli najít lepší místo než toto, na kterém se právě nacházíte. Vaše kosmická loď je připravena, stačí jen nastoupit do jejího kokpitu za řídící panel, zapnout výkonné motory a už si to frčíte vesmírem. Čeká vás velice nebezpečný a záludný let, doufám, že nejste unavení, věřím, že jste dobře odpočinutí a vyspaní. Pokud tomu tak je, pak vzhůru na cestu, přeji „Good fly“!!!

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 2376 KB

Výrobce: Homo Computers  Web

Zobrazení celkem: 3013

Zobrazení tento měsíc: 2676

Hodnocení oblíbenosti (614x):

0%   25%   50%   75%   100%  
60%

Vydali jste se tedy zcela dobrovolně na dobrodružnou cestu vesmírem, věřte mi ale, že to skutečně nebude procházka růžovým sadem, ač by se vám to mohlo po prvních setkáních s nebezpečnými meteority na první pohled tak jevit, pravý opak je však krutou pravdou, což záhy poznáte na vlastní kůži. Cílem hry je proletět všemi částmi kosmického prostoru a docílit tak co nejlepšího bodového výsledku. K dispozici máte na vaší palubě všechny potřebné údaje a informace a to po celou dobu vašeho letu. Vpravo dole se vám ukazuje docílený počet bodů a hned pod ním zjistíte, v které části kosmického prostoru se právě nalézáte, abyste let dotáhli až do zdárného finále, pak musíte takových částí, či jednotlivých etap proletět celkem sedm. K dispozici máte ochranný štít a možnost používat k eliminaci asteroidů dva druhy laserů, pravým tlačítkem myši spouštíte ten slabší (spotřebuje ovšem méně energie), levým tlačítkem potom používáte ten silnější zelený, má sice větší účinky a silnější razanci, je to však energetický žrout. Zatím co modrý laser spotřebovává při výstřelu jen 4% z celkové energie, potom zelený vám při jednom použití zhltne celých 10%.

Ukazatele síly vašeho štítu a množství energie, potřebné pro spouštění laserových zbraní, máte vlevo dole na palubní desce, žádné doplňovací elementy síly štítu a energie při letu nenajdete, k regeneraci tolik potřebné energie je zapotřebí nechat vaše zbraně občas „vychladnout, tak naberou automaticky nový přísun energie. Jen si musíte dávat pozor, aby do vás v této pauze nenarazil nějaký meteorit, tento náraz by způsobil citelné oslabení síly ochranného štítu vašeho korábu. Navíc, pokud klesne síla zmíněného štítu na nulu, končíte, neboť bez něj se zcela logicky postupovat kosmickým prostorem vskutku dále nedá. Vaše laserové zbraně rovněž s úbytkem energie ztrácejí na razanci, pokud necháte klesnout zásoby jejich energie pod 5%, tak ani „neštěknou“, což může být v některých fázích a etapách letu velice nepříjemné, dokonce až tragické. Každý meteorit, který nesestřelíte a tudíž vám unikne, narazí do štítu vaší lodi, sníží jeho účinnost o 10%, jeho energie se sice rovněž samočinně po určitém čase doplňuje, ale na to vskutku raději nespoléhejte.

Za zničení každého asteroidu získáváte pět bodů k dobru, celkový počet bodů, bude-li ovšem dosažený výsledek stát vskutku za to, můžete mailem odeslat pomocí programu TRANSFER na stránky autorů hry. Musím vás ale předem upozornit, že švindlovat se v tomto případě opravdu nedá, je to šikovný a navíc velice chytrý prográmek a odešlete jen tak skutečný počet bodů, jehož jste při putování vesmírem dosáhli. Stačí jen vyplnit po skončení letu anketní lístek, kde uvedete své jméno/alias a vaši e-mailovou adresu, ostatní údaje raději nevyplňujte, není to ani zapotřebí. Samozřejmě, aby zpráva ihned odešla, musíte být v tu chvíli připojeni na Internet, na to nezapomínejte. Celkový přehled nejlepších dosažených výsledků potom najdete na tomto linku: http://www.hcomp.org/index.php?go=ladder_asteroids a věřte mi, že to autorům funguje přímo skvěle, našla jsem se tam ;-).

Při letu si můžete pomáhat zaměřováním jednotlivých cílů, zapněte si zaměřovač pomocí klávesy Page Up (vypnout zaměřovač lze klávesou Page Down), každý meteor pak spatříte zahalený do zeleného obalu a pod ním se objevují i jeho souřadnice x, y, což je jistě nejen dobrou a vítanou pomůckou, ale i ojedinělým, skvělým a originálním nápadem autorů hry. Čím hlouběji budete pronikat do vesmíru, tím hustší a častěji se vyskytující asteroidy a dokonce i celé jejich houfy budete potkávat, takže proletět všemi sedmi etapami vesmíru bude pro mnohé z vás vskutku tvrdým oříškem, končícím předčasnou apokalypsou. Přesto se můžete přesvědčit sami ve zmíněné výsledkové listině, že se našli zřejmě i tací, kterým se to podařilo. Grafická úprava je vskutku dobrá, pokud by vám vadila přemíra černé barvy, pak si uvědomte, že se nacházíte v kosmickém prostředí, kde se nemají světelné paprsky o co zastavit. Doprovodná hudba a skvělé zvukové efekty pak jenom doplňují a podtrhují nevlídnost a pochmurnost tohoto vskutku nehostinného prostředí.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD











© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)