HerníSvět.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Herní Svět: česky slovensky
Sháníte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledávání her

FREE HRY
Akční hry

Strategické hry

Simulátory

Film

Arkádové hry

Adventury

Erotické hry

Logické hry

Sportovní hry

Ostatní free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HerníSvět.cz

Sky of Fire -ochraňte drahocenný náklad (free hra)

Sky of Fire -ochraňte drahocenný nákladSky of Fire -ochraňte drahocenný nákladSky of Fire -ochraňte drahocenný nákladSky of Fire -ochraňte drahocenný náklad

Autoři freeware mívají vskutku všelijaké nápady, pokud se týká námětu, jako podkladu pro vznik jejich nových her. O to více se pak roztáčí jejich fond fantazie, pokud připravují nějakou freeware do některých soutěží a jedná-li se o tak proslulou soutěž, jako je každoročně se opakující Becher-Game, pak si dovolím tvrdit, že v tomto případě, jako na příklad u hry „Sky of Fire“, stvořenou slovenským autorským kolektivem pro Becher Game 2003, pak nezná jejich fantazie a představivost žádných mezí. Moje tvrzení dokazuje i dnes vám námi nabízená freeware od autorského kolektivu pod vedením Petera Kostroše.

Statut: freeware

Typ: simulátory

Velikost: 5275  KB

Výrobce: Peter Kostroš  Web

Zobrazení celkem: 2109

Zobrazení tento měsíc: 1866

Hodnocení oblíbenosti (663x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

Jedná se sice o dokonale graficky zpracovanou hru, ale hned na začátku vás musím upozornit na fakt, že její hardwarové požadavky mohou být pro váš počítač nepřekonatelným až nestravitelným soustem, nic méně, pokud máte výkonnější počítač, pak spatříte dílo, které si opravdu zaslouží vaší plné pozornosti. Hra je simulátorem letecké ochrany konvoje vzdušných balónů, či několika vzducholodí, přepravující do daleké ciziny, v daleké budoucnosti, velmi vzácný, chutný a světoznámý likér Becherovka. Na palubě těchto vzdušných korábů jsou tisíce beden s tímto značkovým likérem, jenomže konkurence, která má strach, že ji Becherovka vytlačí z trhu, je natolik znepokojena touto evidentní možností, že se neštítí žádných prostředků, aby celý konvoj bez milosti zlikvidovala. Ochranou celé této skupiny jste pověřeni samozřejmě vy, kdo také jiný, že ano? Ve svém stíhacím letounu budete tudíž zuby nehty bránit vzdušný prostor okolo konvoje a sestřelíte každého, kdo se jen kolem vochomejtne.

Dotěrných nepřátel bude všude kolem jako těch příslovečných zrnek máku, napadat vzducholodě budou stíhačky různých tvarů a druhů, narazíte i na nepřátelské radary a jejich pozemní pevnůstky, to vše je pastva pro vaše kulomety, či rakety. Nalétávat můžete hodně dopředu až do nepřátelského týlu, kde lze takto předvídavě ničit nepřátelské objekty, ale nezapomeňte se včas vracet ke konvoji, aby vám některou ze vzducholodí neeliminoval některý záškodník, v tom případě byste okamžitě skončili. Vy sice máte k dispozici tři životy, takže trocha toho mírného riskování neškodí, ale pokud v zápalu boje narazíte do vlastních balónů, hra končí tak rychle, jak začala.

Příběh hry, tak jak vám ho podávají autoři sami, je už sám o sobě zajímavý a dává předem tušit, že o dobrou zábavu budete mít postaráno. V roce 2732 se tajná organizace, jménem Armáda Strachu snaží za každou cenu ovládnout poslední zbytky lidstva. Této armádě se postavila na odpor nepočetná skupina rebelů, ti se vám budou ovšem snažit pomoci, takže bedlivě pozorujte váš kompas, ať omylem nesundáte i nějakého vašeho spojence a pomocníka, červené políčko na kompasu znamená „Pozor nepřítel“, zelené pak označuje vašeho spojence. Misí je ve hře několik a postupem času bude přituhovat, tak se na to připravte předem, ať vás tato skutečnost později nezaskočí.

Ovládání vašeho letounu je velice snadné, osvojíte si ho vcelku velice rychle a to hned na začátku hry. Nejlépe je pohybovat se do stran a nahoru a dolů pomocí myši, i když je tak možno činit i pomocí všech klasických kurzorových kláves. Rychlost vašeho letounu můžete rovněž ovlivňovat a to zpomalovat pomocí klávesy S, nebo Page Down, naopak větší rychlosti letu dosáhnete stisknutím klávesy W, či Page Up. Střílet z kulometu pak budete pomocí levého tlačítka myši po předchozím zamířením kurzoru na objekt, který chcete zlikvidovat, vypouštět rakety, které mají velikou razanci, daleký dolet a přesný zásah pak můžete pomocí pravého tlačítka myši, jen těmito raketami šetřete, zatím co kulometných nábojů máte neomezené množství, raket pouze jako onoho příslovečného šafránu.

Grafické zpracování hry je vskutku na vysoké profesionální úrovni, lze nezvratně tvrdit, že si na něm autoři dali velice záležet a propracovali ho dopodrobna do těch nejmenších detailů. Hned na začátku si dokonce můžete vybrat z celé řady nabízených textur a tak samozřejmě snížit především již mnou zmíněné vysoké hardwarové nároky hry samotné. Nedostatkem hry je ale velmi nízká dohlednost ve vzduchu, pokud se zamotáte navíc do velice členitého terénu, pak budete mít co dělat sami se sebou a na ochranu konvoje v tu chvíli nebudete mít čas, ani pomyšlení. Tento mnou hře vytýkaný nedostatek neodstranili autoři ani možností tak zvaného přepínání kamer prostřednictvím kláves F1 a F2, zato však napjatou atmosféru hry dokresluje a podtrhuje vkusně volená hudba a doprovodné zvukové efekty. O její kvalitě však mluví už sama skutečnost, že v soutěži Becher Game 2003 obsadila v kategorii simulátorů první místo a získala tak imaginární zlatý věnec.
 


 
Návody
Cheaty
Trainery
Češtiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD© 2005-13 Herní Svět (Kontakt)