HernSvt.cz
  FREE HRY   ONLINE HRY   BAZAR   ROZHOVORY Hern Svt: esky slovensky
Shnte hru na PC,
Playstation, Xbox?
Kupte si hru
Vyhledvn her

FREE HRY
Akn hry

Strategick hry

Simultory

Film

Arkdov hry

Adventury

Erotick hry

Logick hry

Sportovn hry

Ostatn free hry
TOP 10 free her
1 3D Sex Villa - simulace sexu
2 Chcete být milionářem? – nejlepší z milionářů
3 Chcete být milionářem? - vyzkoušejte si vaše znalosti.
4 MHD Simulator 2007 - jaké to je být řidičem autobusu
5 TrackMania Nations Forever-Formulky jsou zpátky!
6 Helicopter Game – simulátor bojového vrtulníku.
7 Moorhuhn Winter Edition – na slepičky v zimě.
8 Scavenger Hunt: soutěž v hledání předmětů.
9 Ultimate Tank - osamělý tank v bojové akci.
10 PlayBoy 2004 - jak balit slečny
Homepage HernSvt.cz

Nostalgia - textovka, jak má být (free hra)

Nostalgia - textovka, jak má býtNostalgia - textovka, jak má býtNostalgia - textovka, jak má býtNostalgia - textovka, jak má být

Po slavných textových hrách Fuckstory 1 a Fuckstory 2: Škola je kráva se rozhodl David Havlíček alias Kapr vytvořit textovou hru, ovšem tentokráte trošičku jiným stylem. Po spíše oddychových FS tedy přichází Nostalgia. Už z názvu lze vycítit, že atmosféra hry bude nostalgcká, ba skoro deprimující. Vydejte se tedy do podzimního českého městečka ve hře aspirující na krále českých textovek!

Statut: freeware

Typ: ostatn

Velikost: 400 KB

Vrobce: Kapr  Web

Zobrazen celkem: 3836

Zobrazen tento msc: 3665

Hodnocen oblbenosti (1168x):

0%   25%   50%   75%   100%  
65%

První, co na vás po instalaci ve hře vybafne, je poměrně šíleně udělané menu. Ne, že bylo kdovíjak nepřehledné, ale je prostě jiné... Nabízí několik zajímavých voleb, mimo jiné jsou ve hře zahrnuty i Kaprovy povídky, kterých je opravdu hodně. Nejdůležitější volba je ale hned ta první, tedy Nová hra.

Hned v první obrazovce se dočkáte docela hezké hory textu, uvádějící děj celé hry. Z něj dýchá opravdová vlna nostalgie a krásných vzpomínek na doby minulé. Mladý kluk se po několika letech vrací do msta, kde dříve bydlel, za svým otcem. ,,Tak a je tu zase podzim - nostalgický, barevný, chladný a krutý. Sedíš v autobuse, je pátek a před sebou máš celý víkend. (...) Lidi se kterými ses kdysi zdravil, projdou kolem tebe, jako by tě již dávno vymazali ze své paměti a ty, s nimiž ses skoro neznal, tě zastavují a ptají se tě, jak se máš. Je to šílené. (...) Z komínů domů se kouří, v hospodě se svítí, a okny uvadá kvítí a na silnici leží deštěm promoklé lupeny kaštanů. Je to taková správná pocitová bomba, ploužák pro samotáře, lovce momentů.'' Už z těchto úryvků úvodu lze vycítit, že texty ve hře jsou psány opravdu velice dobře a dají se číst velice dobře. Ovšem pro lidi, kteří jsou zvyklí hru jen tak narychlo projet, tohle prostě není. Asi bych měl upozornit na několik vulgárních výrazů ve hře se nacházejících.

Hra je po ,,hratelnostní'' stránce ztvárněna velice dobře - je nelineární, takže je zde spousta různých možností, navíc budete potřebovat poměrně dlouhou dobu pro dohrání a to jsou dvě velká plus. Mimochodem, i když se to může zdát podivné, cílem hry je opět dosáhnou osoby něžného pohlaví. Rád bych také podotknul, že i hrdina hry je jiný a jediná spojitost s Čeňkem z FS je počítač, který hrdina Nostalgie od Čeňka koupil. Považuji to za docela originální reklamu na předchozí výtvory Kapra.

Byť textovky nemají co se technického zpracování týče moc co nabídnout, přesto se u něj chvíli zastavím. Výtvor je, kromě menu, kompletně programován v Quick Basicu, což je taková vděčný jednoduchá dosová pomůcka pro textovkáře. Ovládání je proto typické - při každé volbě prostě zmáčknete a odentrujete číslo činnosti - prostě klasika. Texty jsou často nabarveny (dokonce lze jejich obravení nastavovat), občas se lze setkat i s dosovými obdobami normálních obrázků, kreslenými pomocí znaků. Hudební i zvukové zpracování bohužel chybí, i když na to jsme u textových her už celkem zvyklí.

A celkový dojem? Nostalgia je výborná atmosferická textovka, vynikající především zajímavým stylem textů, na textovky výborným technickým zpracováním a několika dobrými nápady. Není co dodat. Král je mrtev, ať žije KRÁL!
 
[Zpt]


 
Nvody
Cheaty
Trainery
etiny
Wallpapery
Screenshoty
Obaly CD2005-13 Hern Svt (Kontakt)